Ballina / LAJMET / Kryetari i LSHB-së, Tahir Veliu ka vizituar familjen Jashari dhe ka bërë homazhe para varrezave në Prekaz

Kryetari i LSHB-së, Tahir Veliu ka vizituar familjen Jashari dhe ka bërë homazhe para varrezave në Prekaz

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Kompleksin memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.
Veliu më pas, ka vizituar Kullën e familjes Jashari, ku është pritur ngrohtësisht nga Rifat Jashari.
Kryetari Veliu në takim me kryefamiljarin e Jasharajve, Rifat Jashari, ka thënë se sot është duke vizituar Prekazin legjendar, këtë tempull të shenjtë dhe simbol të bashkimit kombëtar, që në emër të anëtarësisë së gjerë të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar të nderoj sot e përjetsisht sakrificen e pashembulltë të familjes Jashari dhe luftën e drejtë dhe atdhetare të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës./Shqipëria e Bashkuar.AL

About Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Check Also

Kastriot Berishaj: Faqezinjtë tradhëtorë dhe maskarenjë e rrezikojnë të ardhmen e shqiptarëve

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj ka reaguar ashpër ndaj thirrjeve …

Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬