Ballina / Tag Archives: LSHB

Tag Archives: LSHB

Kastriot Berishaj viziton At Nikolla Markun në Elbasan, ja çfarë premtuan?!

Këtë të shtunë, kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj, së bashku me koordinatorin e LSHB Elbasan, Xhildo Ozuni vizituan dioqezën e Shën Mërisë, në kalanë e Elbasanit, ku u pritën nga prifti atdhetar shqiptar At Nikolla Marku. Në këtë takim u diskutua për çështjen kombëtare, arritjet …

Më shumë

Ja rrëfimi rrënqethës i kryetarit të LSHB-së

Me 19 Dhjetor 2017 kam bërë aksident pa fajin tim, që më ka shkaktu mbi 7 vdekje klinike, 3 gjakdershje vdekjeprurëse, këmba ka dalur nga gjuri dhe është thyer aq shumë sa që 3 muaj as dy hapa nuk kam mundur ti bëjë është një histori që vetëm në një …

Më shumë

Kastriot Berishaj godet grekët, i quan përzirje ardhacake ndërsa partitë në Shqipëri banda ilegale kriminale

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Kastriot Berishaj në një intervistë për televizionin e Gjirokastrës ALPOTV është shprehur ashpër ndaj shovinizmit grekomadh dhe ndërhyrjeve të tyre në çështjet e brendshme të Republikës së Shqipërisë. Përveç të tjerash, z. Berishaj i ka quajtur të gjitha partitë politike në Shqipëri …

Më shumë

LSHB kundërshton politizimin e protestave ndaj taksës rrugore

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar dënon ashpër tendencen e partive opozitare për keqpërdorimin e PROTESTAVE NDAJ TAKSËS RRUGORE. LSHB siç është kundër klasës politike në pushtet është edhe kundër asaj në opozitë duke vlerësuar se partitë politike shqiptare papërjashtim janë të keqorientuara kombëtarisht dhe antikushtetuese. Tahir Veliu Kryetar i Lëvizjes …

Më shumë

LSHB është me popullin shqiptar, kundër kufijve të imponuar dhe klasës politike antishqiptare

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar mbështet fuqishëm vullnetin e popullit shqiptar kundër klasës politike antishqiptare që keqpërdorë policinë e shtetit për të arritur qëllimet antikombëtare dhe të jashtëligjshme. Në emër të LSHB-së dhe mbarë kombit shqiptar i përshëndes dhe falenderoj të gjithë ata që sot vepruan me vepra dhe jo …

Më shumë

Mali i Zi është shtet armik dhe pushtues i 6.482 km2 territor shqiptar

Dhunimi sistematik i shqiptarëve nën Mal të Zi dëshmon se ky shtet nuk është shtet demokratik e as europian, por mbeturinë jugosllave e Millosheviqit. Mali i Zi shovinist ende nuk garanton arsmimim në gjuhën shqipe në bazë të konventave ndërkombëtare, nuk lejon përdorimin e teksteve shkollore nga Shqipëria dhe Kosova, …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Kosova duhet të pavarësohet nga Vuçiçi, Erdogani dhe këlyshët e tyre

Arrestimi i gjashtë shtetas turq gjoja të lidhur me lëvizjen gyleniste u bë me urdhër të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Hashim Thaçit dhe Behgjet Pacollit por u realizua nga Agjencia Turke e Inteligjencës. Gjashtë shtetasit turq që konsiderohen si mbështetës të Fetullah Gulenit dhe kundërshtues të politikës së Presidentit të …

Më shumë

SHQIPTARËT KUNDËR ARMIQVE DHE KLASËS POLITIKE ANTI-KOMBËTARE

“Vota është më e fortë se plumbi. Me plumb mund ta vrasësh armikun tuaj. Me votë mund të vrasësh të ardhmen e fëmijëve tuaj.” – Abraham Lincoln Shpesh e pyes vetveten se si ka mundësi që një komb sikurse i yni, i ka dhënë botës dhe njerzimit figura të panumërta, …

Më shumë

Kastriot Berishaj ‘gozhdon’ politikën e Kosovës: Tradhtarët nuk e duan bustin e Adem Jasharit në Prishtinë

Kastriot Berishaj ‘gozhdon’ politikën e Kosovës: Tradhtarët nuk e duan bustin e Adem Jasharit në Prishtinë Edhe pse kanë kaluar afër 20 vjite nga përfundimi i luftës, në kryeqytetin e Kosovës (Shqipërisë Veriore) nuk është vendosur asnjë lapidar i komandantit legjendar Adem Jashari. Kryeqendra e Kosovës, Prishtina ende nuk e …

Më shumë

LSHB kundër faljes së detit, varrezave imagjinare dhe shovinizmit grekomadh

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z.Tahir Veliu, ditën e sotme, zhvilloi një prononcim me audio për televizionin grek Star Channel TV, ku ndër të tjera foli edhe për çështjet aktuale të ditëve të fundit, që cënojnë rëndë integritetin territorial të Shqipërisë, çështjen Çame e trojet shqiptare të Çamërisë, …

Më shumë
Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬