Ballina / LAJMET / Përkujtohet 84 vjetori i vrasjes së Hasan Prishtinës

Përkujtohet 84 vjetori i vrasjes së Hasan Prishtinës

Sot, shënohet 84 vjetori i vrasjes së ish-kryeministrit të Shqipërisë dhe arkitektit të Shqipërisë Etnike, Hasan Prishtinës. 

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të BashkuarTahir Veliu me bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe te varri i Hasan Prishtinës në Kukës. Veliu është betuar se me misionin që ka nisur do të punoj dhe do të angazhohet për ta trasuar rrugën e Hasan Prishtinës, drejt bashkimit të të gjitha trojeve etnike shqiptare. Programi politik i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar dhe Platforma për Shqipëri të Bashkuar janë vazhdimësi e rrugës së bashkimit kombëtar, të ideuar nga Hasan Prishtina.

About Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Check Also

Kastriot Berishaj ‘gozhdon’ politikën e Kosovës: Tradhtarët nuk e duan bustin e Adem Jasharit në Prishtinë

Kastriot Berishaj ‘gozhdon’ politikën e Kosovës: Tradhtarët nuk e duan bustin e Adem Jasharit në …

Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬