Ballina / LAJMET / Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar mbështet protestën për Haradinajn

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar mbështet protestën për Haradinajn

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar njofton të gjithë anëtarët e LSHB-së, se me datën 04-03-2017 LSHB do ti bashkangjitet PROTESTËS GJITHËPOPULLORE në mbrojtje të Gjeneralit të UÇK-së z. Ramush Haradinaj i cili po mbahet pengë nga shteti i Francës, në mbrojtje të vlerave të luftës çlirimtare dhe në mbrojtje të dinjitetit kombëtar, që po cenohen nga fletëarresti i Serbisë ndaj Gjeneralit të lirisë z. Ramush Haradinaj e që po zbatohet nga shteti i Francës.

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar i bënë thirrje popullit shqiptar që të bashkohet në përballimin e sfidave. 
Takimi i anëtarëve pjesëmarrës të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar do të bëhet të Shtatorja e Heroi të Kombit Zahir Pajaziti në ora 12:40.

DEGA E LSHB-së në Prishtinë

About Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Check Also

Kastriot Berishaj ‘gozhdon’ politikën e Kosovës: Tradhtarët nuk e duan bustin e Adem Jasharit në Prishtinë

Kastriot Berishaj ‘gozhdon’ politikën e Kosovës: Tradhtarët nuk e duan bustin e Adem Jasharit në …

Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬