Ballina / LAJMET / Kryetari i LSHB-së Tahir Veliu bëri homazhe pranë varrit të Dëshmorit të Kombit Halim R. Bajraktari

Kryetari i LSHB-së Tahir Veliu bëri homazhe pranë varrit të Dëshmorit të Kombit Halim R. Bajraktari

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar Tahir Veliu dhe Dega e LSHB-së në Drenas bënë homazhe dhe vënë lule të freskëta pranë varrit të Dëshmorit të Kombit Halim R. Bajraktari në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit, në fshatin Negroc të Drenasit. 

Veliu në Kullen e Ramadan Bajraktarit u shpreh se Nderimi më i mirë për dëshmorët e kombit është të vazhdojmë rrugën e tyre për çlirimin dhe ribashkimin e trojeve shqiptare në një shtet kombëtar shqiptar – Shqipëri të Bashkuar.

Me këtë rast, në emër të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, kryetari Veliu i dhuroj djalit të dëshmorit Halim Bajraktarit, një flamur gjigand kombëtar.

About Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Check Also

Kastriot Berishaj ‘gozhdon’ politikën e Kosovës: Tradhtarët nuk e duan bustin e Adem Jasharit në Prishtinë

Kastriot Berishaj ‘gozhdon’ politikën e Kosovës: Tradhtarët nuk e duan bustin e Adem Jasharit në …

Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬