Ballina / LAJMET / MEDIAT PËR NE / Greqia arreston Tahir Veliun, partia e tij e shpall Greqinë shtet armik! – Telegrafi

Greqia arreston Tahir Veliun, partia e tij e shpall Greqinë shtet armik! – Telegrafi

Sot, në ora 8:30 të mëngjesit, në pikën kufitare të Kakavijës, Policia greke merr në pyetje kryetarin e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu.

“Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar njofton opinionin se mbas tri orëve të mbajtjes së kryetarit të LSHB-së në ndalim policor dhe bisedë provokuese, ai u liroi nga mbajtja dhe arrestimi. Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar bën të ditur se nuk njeh kufij të imponuar në mes territorit shqiptar. LSHB shtetin grek e shpall shtet armik dhe nuk pajtohet dhe nuk e njeh pushtimin e Çamërisë nga ana e Greqisë. LSHB do të angazhohet për çlirimin e Çamërisë dhe bashkimin e saj më Shqipërinë.”, thuhet në një njoftim të këtij subjekti.

About Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Check Also

Kastriot Berishaj reagon ndaj kërcënimeve të presidentit grek ndaj Shqipërisë

Pas Ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias këtë radhë është Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos, i …

Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬