Ballina / DEKLARATA / Deklaratë rreth skeçit humoristik Kosovë-Serbi për arrestimin e Gjuriçit

Deklaratë rreth skeçit humoristik Kosovë-Serbi për arrestimin e Gjuriçit

Më në fund përfundoj skenari i mirë pregaditur i skeçit humoristik të “lajmit të madh” për kinse arrestimin e të ashtuquajturit shef i Zyrës për Kosovën në qeverinë shoviniste të Beogradit, Marko Gjuriç.

Ky skeç i mirë organizuar nga faqezinjtë e Republikës së Kosovës dhe Serbisë shoviniste kishte si qëllim “mbulimin” e tradhëtisë së Demarkacionit, ku Kuvendi i Republikës së Kosovës, i kapur nga bandat kriminale fali një pjesë të madhe të territorit të shtetit, ndërsa arsyeja tjetër e kësaj “vepre madhështore” ishte para pregaditja e terrenit për tradhtinë tjetër të radhës; krijimin e “Zajednicës” ndryshe të njohur si Bashkësi e Komunave me Shumicë Serbe, që kjo klasë e çorientuar, kriminale dhe antiShqiptare (përveç një partije që ka qenë kundër të tjerët e kanë nënshkru), që synon krijimin e Republikës Serbe në Kosovë, jashtë kontrollit të Republikës së Kosovës, ashtu siç veprojnë të organet lokale të veriut dhe enklavave serbe.

Keqpërdorimi i Policisë së Kosovës nga faqezinjtë e politikës së Kosovës, si të bashkëpunëtorë dhe financuar nga Marko Gjuriçit është i papranueshëm dhe dëmton rëndë pavarësinë e Policisë së Repiblikës së Kosovës, e cila do duhej të vepronte pa urdhëra politik dhe e pavarur nga bandat kriminale të faqezinjëve që kanë pushtuar Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Tahir Veliu

Kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar dhe autor i librit “Platforma për Shqipëri të Bashkuar”

About Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Check Also

Kastriot Berishaj: Kosova duhet të pavarësohet nga Vuçiçi, Erdogani dhe këlyshët e tyre

Arrestimi i gjashtë shtetas turq gjoja të lidhur me lëvizjen gyleniste u bë me urdhër …

Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬