Ballina / LAJMET

LAJMET

Kastriot Berishaj viziton At Nikolla Markun në Elbasan, ja çfarë premtuan?!

Këtë të shtunë, kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj, së bashku me koordinatorin e LSHB Elbasan, Xhildo Ozuni vizituan dioqezën e Shën Mërisë, në kalanë e Elbasanit, ku u pritën nga prifti atdhetar shqiptar At Nikolla Marku. Në këtë takim u diskutua për çështjen kombëtare, arritjet …

Më shumë

Ja rrëfimi rrënqethës i kryetarit të LSHB-së

Me 19 Dhjetor 2017 kam bërë aksident pa fajin tim, që më ka shkaktu mbi 7 vdekje klinike, 3 gjakdershje vdekjeprurëse, këmba ka dalur nga gjuri dhe është thyer aq shumë sa që 3 muaj as dy hapa nuk kam mundur ti bëjë është një histori që vetëm në një …

Më shumë

Kastriot Berishaj godet grekët, i quan përzirje ardhacake ndërsa partitë në Shqipëri banda ilegale kriminale

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Kastriot Berishaj në një intervistë për televizionin e Gjirokastrës ALPOTV është shprehur ashpër ndaj shovinizmit grekomadh dhe ndërhyrjeve të tyre në çështjet e brendshme të Republikës së Shqipërisë. Përveç të tjerash, z. Berishaj i ka quajtur të gjitha partitë politike në Shqipëri …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Faqezinjtë tradhëtorë dhe maskarenjë e rrezikojnë të ardhmen e shqiptarëve

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj ka reaguar ashpër ndaj thirrjeve dhe përpjekjeve të vazhdueshme të klasës politike në Kosovë për votimin e demarkacionit. Kastriot Berishaj ka thënë se “është turp që Luan Haradinaj e paska pasur një vëlla të tillë. Ky që po fal territor …

Më shumë

LSHB protestoj kundër heqjes së flamurit kombëtar, kërkon rikthimin e menjëhershëm

Disa aktivistë dhe përfaqësues të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar protestuan mbrëmjen e djeshme, për ta kundërshtuar heqjen e flamurit gjigand kombëtar, që ishte vendosur te rrethi, në hyrje të Prishtinës. Ata nuk e ndaluan rezistencën e tyre, derisa forcat policore ndërhynë dhe menjëherë e ulën poshtë flamurin kombëtar, për …

Më shumë

Kastriot Berishaj ‘gozhdon’ politikën e Kosovës: Tradhtarët nuk e duan bustin e Adem Jasharit në Prishtinë

Kastriot Berishaj ‘gozhdon’ politikën e Kosovës: Tradhtarët nuk e duan bustin e Adem Jasharit në Prishtinë Edhe pse kanë kaluar afër 20 vjite nga përfundimi i luftës, në kryeqytetin e Kosovës (Shqipërisë Veriore) nuk është vendosur asnjë lapidar i komandantit legjendar Adem Jashari. Kryeqendra e Kosovës, Prishtina ende nuk e …

Më shumë

Tiranë: Protestë kundër marrëveshjeve tradhëtare, që cenojnë integritetin

Një grup aktivistësh të shoqërisë civile kanë protestuar paraditen e së shtunës përpara Kryeministrisë për të kundërshtuar marrëveshjen me Greqinë, që sipas deklaratës së vetë ministrit grek, Kotzias, do t’i jepte shtetit grek një zgjerim prej 12 miljesh në vijën e saj detare. Fillimisht protestuesit kënduan himnin kombëtar dhe më …

Më shumë

LSHB kundër faljes së detit, varrezave imagjinare dhe shovinizmit grekomadh

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z.Tahir Veliu, ditën e sotme, zhvilloi një prononcim me audio për televizionin grek Star Channel TV, ku ndër të tjera foli edhe për çështjet aktuale të ditëve të fundit, që cënojnë rëndë integritetin territorial të Shqipërisë, çështjen Çame e trojet shqiptare të Çamërisë, …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Referendum për bashkim kombëtar dhe rrënim të kufijve të imponuar (Video)

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar përmes protestave të sotme në pikën kufitare në Morinë, kanë kërkuar që të gjitha shqiptarët të bashkohen në një shtet të vetëm. Kastriot Berishaj kryetar i kësaj lëvizje edhe në emisionin “Fakt Plus” në Tribuna Channel, thotë se do të kerkojnë përmes të gjitha institucioneve …

Më shumë

Kastriot Berishaj reagon ndaj kërcënimeve të presidentit grek ndaj Shqipërisë

Pas Ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias këtë radhë është Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos, i cili përmes një intervistë për të përditshmen serbe “Politica”, lëshojë mesazhe kërcënuese ndaj Shqipërisë, lidhur me aspiratat integruese të vendit tonë në BE. Pavlopoulos deklaroi se veprimet e autoriteteve shqiptare që shkelin të drejtat themelore …

Më shumë
Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬