Ballina / DEKLARATA

DEKLARATA

LSHB kundërshton politizimin e protestave ndaj taksës rrugore

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar dënon ashpër tendencen e partive opozitare për keqpërdorimin e PROTESTAVE NDAJ TAKSËS RRUGORE. LSHB siç është kundër klasës politike në pushtet është edhe kundër asaj në opozitë duke vlerësuar se partitë politike shqiptare papërjashtim janë të keqorientuara kombëtarisht dhe antikushtetuese. Tahir Veliu Kryetar i Lëvizjes …

Më shumë

LSHB është me popullin shqiptar, kundër kufijve të imponuar dhe klasës politike antishqiptare

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar mbështet fuqishëm vullnetin e popullit shqiptar kundër klasës politike antishqiptare që keqpërdorë policinë e shtetit për të arritur qëllimet antikombëtare dhe të jashtëligjshme. Në emër të LSHB-së dhe mbarë kombit shqiptar i përshëndes dhe falenderoj të gjithë ata që sot vepruan me vepra dhe jo …

Më shumë

Mali i Zi është shtet armik dhe pushtues i 6.482 km2 territor shqiptar

Dhunimi sistematik i shqiptarëve nën Mal të Zi dëshmon se ky shtet nuk është shtet demokratik e as europian, por mbeturinë jugosllave e Millosheviqit. Mali i Zi shovinist ende nuk garanton arsmimim në gjuhën shqipe në bazë të konventave ndërkombëtare, nuk lejon përdorimin e teksteve shkollore nga Shqipëria dhe Kosova, …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Kosova duhet të pavarësohet nga Vuçiçi, Erdogani dhe këlyshët e tyre

Arrestimi i gjashtë shtetas turq gjoja të lidhur me lëvizjen gyleniste u bë me urdhër të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Hashim Thaçit dhe Behgjet Pacollit por u realizua nga Agjencia Turke e Inteligjencës. Gjashtë shtetasit turq që konsiderohen si mbështetës të Fetullah Gulenit dhe kundërshtues të politikës së Presidentit të …

Më shumë

SHQIPTARË BASHKOHUNI kundër FAQEZINJËVE

Jemi në vitin 2018, 19 vite pas dëbimit të Serbisë gjenocidiste nga Kosova. Edhe pas 19 vitesh Komandanti Legjendar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari mungon në kryeqytetin e Republikës së Kosovës. Shteti ynë, Republika e Kosovës këtë vit shënon 10 vjetorin si shtet i pavarur, ndërsa faqezinjtë e …

Më shumë

Deklaratë rreth skeçit humoristik Kosovë-Serbi për arrestimin e Gjuriçit

Më në fund përfundoj skenari i mirë pregaditur i skeçit humoristik të “lajmit të madh” për kinse arrestimin e të ashtuquajturit shef i Zyrës për Kosovën në qeverinë shoviniste të Beogradit, Marko Gjuriç. Ky skeç i mirë organizuar nga faqezinjtë e Republikës së Kosovës dhe Serbisë shoviniste kishte si qëllim …

Më shumë

LSHB KUNDËR TAKSËS RRUGORE NË “RRUGËN E KOMBIT”, THIRRJE PËR SHËMBJE FIZIKE TË KUFIRIT

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar paralajmëron Shqipërinë dhe Kosovën se taksa e imponuar rrugore në “Rrugën e Kombit” është e papranueshme për shqiptarët në të dy anët e kufirit të mallkuar Shqipëri – Shqipëri Veriore (Kosovë). Ndërkohë, që rrejshëm propagandohet për lehtësimet kufitare mes dy shteteve shqiptare, faqezinjtë e klasës …

Më shumë

SHQIPTARËT KUNDËR ARMIQVE DHE KLASËS POLITIKE ANTI-KOMBËTARE

“Vota është më e fortë se plumbi. Me plumb mund ta vrasësh armikun tuaj. Me votë mund të vrasësh të ardhmen e fëmijëve tuaj.” – Abraham Lincoln Shpesh e pyes vetveten se si ka mundësi që një komb sikurse i yni, i ka dhënë botës dhe njerzimit figura të panumërta, …

Më shumë

FILOZOFIA KOMBËTARE E MISIONARËVE TË SHQIPËRISË SË BASHKUAR

“Qëndroni me një udhëheqës kur ai ka të drejtë, qëndroni me të kur ai është ende i drejtë, por, lini atë kur ai është i gabuar.” – Abraham Lincoln Pra, për sa kohë që une, si kryetar i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar jam i drejtë dhe i përmbahem në …

Më shumë

LSHB reagon ashpër ndaj vendimit të RTSH Korçë për transmetimin në gjuhës greke

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar reagon ndaj vendimit të drejtorit të televizionit publik, Radio Televizionit Shqiptar, Thom Gëllçi, i cili ka filluar transmetimin e lajmeve në gjuhën greke në Korçë. Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar kërkon ndërhyrjen e menjëhershe të Republikës së Shqipërisë, si themelues dhe financues i institucionit publik …

Më shumë
Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬