Ballina / Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

LSHB shpërndan Degët e deritanishme dhe shkarkon të gjithë koordinatorët

Kryesia e Këshillit të Përgjithshëm Kombëtar të LSHB-së merr vendim që të gjithë koordinatorët e Degëve të deritanishme të shkarkohen nga detyra. Duke u bazuar në Statutin e LSHB-së, Kryesia e Këshillit të Përgjithshëm Kombëtar të LSHB-së merr vendim të bëhet riorganizimi i brendshëm. Të gjitha Degët nga periudha 16 …

Më shumë

LSHB ndërprenë bashkëpunimin me Shoqatën Çamëria në Kosovë

Kryesia e Këshillit të Përgjithshëm Kombëtar të LSHB-së merr vendim që të anulohet Memorandumi i Bashkëpunimit mes LSHB-së dhe Shoqatës Çamëria në Kosovë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë. Tri arsyet kryesore të anulimit të bashkëpunimit janë: 1. Shoqata Çamëria në Kosovë është shëndrruar në vegël të partive politike që …

Më shumë

Kastriot Berishaj viziton At Nikolla Markun në Elbasan, ja çfarë premtuan?!

Këtë të shtunë, kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar z. Kastriot Berishaj, së bashku me koordinatorin e LSHB Elbasan, Xhildo Ozuni vizituan dioqezën e Shën Mërisë, në kalanë e Elbasanit, ku u pritën nga prifti atdhetar shqiptar At Nikolla Marku. Në këtë takim u diskutua për çështjen kombëtare, arritjet …

Më shumë

Ja rrëfimi rrënqethës i kryetarit të LSHB-së

Me 19 Dhjetor 2017 kam bërë aksident pa fajin tim, që më ka shkaktu mbi 7 vdekje klinike, 3 gjakdershje vdekjeprurëse, këmba ka dalur nga gjuri dhe është thyer aq shumë sa që 3 muaj as dy hapa nuk kam mundur ti bëjë është një histori që vetëm në një …

Më shumë

Kastriot Berishaj godet grekët, i quan përzirje ardhacake ndërsa partitë në Shqipëri banda ilegale kriminale

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, z. Kastriot Berishaj në një intervistë për televizionin e Gjirokastrës ALPOTV është shprehur ashpër ndaj shovinizmit grekomadh dhe ndërhyrjeve të tyre në çështjet e brendshme të Republikës së Shqipërisë. Përveç të tjerash, z. Berishaj i ka quajtur të gjitha partitë politike në Shqipëri …

Më shumë

LSHB kundërshton politizimin e protestave ndaj taksës rrugore

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar dënon ashpër tendencen e partive opozitare për keqpërdorimin e PROTESTAVE NDAJ TAKSËS RRUGORE. LSHB siç është kundër klasës politike në pushtet është edhe kundër asaj në opozitë duke vlerësuar se partitë politike shqiptare papërjashtim janë të keqorientuara kombëtarisht dhe antikushtetuese. Tahir Veliu Kryetar i Lëvizjes …

Më shumë

LSHB është me popullin shqiptar, kundër kufijve të imponuar dhe klasës politike antishqiptare

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar mbështet fuqishëm vullnetin e popullit shqiptar kundër klasës politike antishqiptare që keqpërdorë policinë e shtetit për të arritur qëllimet antikombëtare dhe të jashtëligjshme. Në emër të LSHB-së dhe mbarë kombit shqiptar i përshëndes dhe falenderoj të gjithë ata që sot vepruan me vepra dhe jo …

Më shumë

Mali i Zi është shtet armik dhe pushtues i 6.482 km2 territor shqiptar

Dhunimi sistematik i shqiptarëve nën Mal të Zi dëshmon se ky shtet nuk është shtet demokratik e as europian, por mbeturinë jugosllave e Millosheviqit. Mali i Zi shovinist ende nuk garanton arsmimim në gjuhën shqipe në bazë të konventave ndërkombëtare, nuk lejon përdorimin e teksteve shkollore nga Shqipëria dhe Kosova, …

Më shumë

Kastriot Berishaj: Kosova duhet të pavarësohet nga Vuçiçi, Erdogani dhe këlyshët e tyre

Arrestimi i gjashtë shtetas turq gjoja të lidhur me lëvizjen gyleniste u bë me urdhër të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Hashim Thaçit dhe Behgjet Pacollit por u realizua nga Agjencia Turke e Inteligjencës. Gjashtë shtetasit turq që konsiderohen si mbështetës të Fetullah Gulenit dhe kundërshtues të politikës së Presidentit të …

Më shumë

SHQIPTARË BASHKOHUNI kundër FAQEZINJËVE

Jemi në vitin 2018, 19 vite pas dëbimit të Serbisë gjenocidiste nga Kosova. Edhe pas 19 vitesh Komandanti Legjendar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari mungon në kryeqytetin e Republikës së Kosovës. Shteti ynë, Republika e Kosovës këtë vit shënon 10 vjetorin si shtet i pavarur, ndërsa faqezinjtë e …

Më shumë
Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬