Ballina / LAJMET / Veliu: Referendum për bashkim kombëtar dhe rrënim të kufijve të imponuar (Video)

Veliu: Referendum për bashkim kombëtar dhe rrënim të kufijve të imponuar (Video)

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar përmes protestave të sotme në pikën kufitare në Morinë, kanë kërkuar që të gjitha shqiptarët të bashkohen në një shtet të vetëm.

Tahir Veliu kryetar i kësaj lëvizje edhe në emisionin “Fakt Plus” në Tribuna Channel, thotë se do të kerkojnë përmes të gjitha institucioneve që dy shtetet shqiptare të bëhen një shtet i vetëm.

Veliu tha se nëse nuk arrihet që të fillojë puna për bashkimin e trojeve shqiptare, do të fillojnë të kërkojnë bashkim edhe përmes formave të tjera.

Sipas Veliut, do të protestohet dhe do të synohet rrënim i pikës kufitare mes Kosovës dhe Shqipërisë.

“Protesta, aktivitet deri tek shembja fizike e kufirit Shqipëri Kosovë”, tha Veliu.

Për më shumë VIDEO:

About Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar

Check Also

Përkujtohet 84 vjetori i vrasjes së Hasan Prishtinës

Sot, shënohet 84 vjetori i vrasjes së ish-kryeministrit të Shqipërisë dhe arkitektit të Shqipërisë Etnike, …

Për anëtarësim në Lëvizjen për Shqipëri të Bashkuar vizitoni faqen zyrtare të LSHB-së; Formularin për Anëtarësim www.levizjalshb.com/anetaresohu Ndërsa, për kontakt direkt në Republikën e Shqipërisë ‭+355 67 647 0409‬ (Viber & Whatsapp) Kurse, numri kontaktues për Republikën e Kosovës vetëm për thirrje direkte është ‭+38345925245‬